Sunpan Treviso Swivel Lounge Chair Bravo Cream 105300
| Overall Dimensions | 30.50W x 31.25D x 28.00H in |
| Arm Height | 24.5 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Width | 24.25 in |
| Seat Depth | 21.50 in |
| Net Weight | 55.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Treviso Swivel Lounge Chair Bravo Cream 105300
A modern swivel lounge chair designed with an angular base and a comfortable seat. Available in antonio charcoal and metropolis blue fabric or bravo cream faux leather with a black steel base. Handle With Care: This design has been crafted with faux leather. Faux leather is manufactured to reflect the natural characteristics of leather; as such, colour variations, markings, wrinkles, grooves, and light scratches are appreciated characteristics. No two pieces will be alike. Visit our Product Care page for more information on how to ensure the lasting beauty of this piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.25 × 30.5 × 28 in |
You may also like…
-
Sale!

Sunpan Treviso Swivel Lounge Chair Metropolis Blue 105356
Original price was: $1,967.$1,574Current price is: $1,574. -
Sale!

Sunpan Treviso Swivel Lounge Chair Antonio Charcoal 105299
-
Sale!

Sunpan Sorrel Lounge Chair Polo Club Kohl Grey 105464
Original price was: $1,123.$898Current price is: $898.










