SUNPAN Keanu Counter Stool Gold 110612
Original price was: $1,040.$832Current price is: $832.
| Overall Dimensions | 19.50W x 22.00D x 34.50H in |
| Seat Height | 25.5 in |
| Seat Depth | 16.50 in |
| Net Weight | 21.00 lb |
| Weight Capacity | 200 lb |
| Material | Aluminum |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Gold |
| Material Finish | Antique Gold |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Designed by | Jose Garcia Ballesteros |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Powder Coated Aluminum and Iron / Starburst Pattern |
SUNPAN Keanu Counter Stool Gold 110612
A handsome and sleek counter stool that features a modern design filled with rich details. Crafted from iron with an antique brass finish and completed with a stylish starburst pattern on the seat. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 19.5 × 34.5 in |














