SUNPAN Cavoli Swivel Dining Chair Taupe 109915
Original price was: $1,150.$920Current price is: $920.
| Overall Dimensions | 24.00W x 22.25D x 34.00H in |
| Seat Height | 19.5 in |
| Seat Width | 21.50 in |
| Seat Depth | 18.25 in |
| Net Weight | 32.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Swatch Code | fabric: meg taupe 31 |
| Swatch Code 2 | fabric: meg gold 125 |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Wood |
| Rub Count | 100000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Additional Features | Fully Upholstered |
SUNPAN Cavoli Swivel Dining Chair Taupe 109915
The Cavoli Swivel Dining Chair is distinguished by its curved silhouette. Fully upholstered in our meg taupe and gold fabrics for a contrasting look.
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 24 × 34 in |













