SUNPAN Cavoli Swivel Dining Chair Linen 109916
Original price was: $1,150.$920Current price is: $920.
| Overall Dimensions | 24.00W x 22.25D x 34.00H in |
| Seat Height | 19.5 in |
| Seat Width | 21.50 in |
| Seat Depth | 18.25 in |
| Net Weight | 32.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Swatch Code | fabric: effie linen |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Wood |
| Rub Count | 50000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Additional Features | Fully Upholstered |
Available on backorder
SUNPAN Cavoli Swivel Dining Chair Linen 109916
The Cavoli Swivel Dining Chair is distinguished by its curved silhouette. Fully upholstered in our effie linen fabric for a monochromatic look.
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 24 × 34 in |











