CWI LIGHTING VALIRA LED 12″ BLACK MINI PENDANT 1586P12-5-101
- Finish: Black
- Collection: Valira
- Width: 12 in
- Height: 18 in
- Maximum Height: 138 in
- Length: 12 in
- Weight: 24.2 lbs
- Glass: Clear
- Max Wattage: 50
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 80
- Lumens: 2600
- Colour Temp: 3000K
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Additional information
| Weight | 24.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 18 in |