CWI LIGHTING CITYSCAPE 18 LT 28″ SATIN GOLD CHANDELIER 1247P28-18-602
- Finish: Satin Gold
- Collection: Cityscape
- Height: 25 in
- Maximum Height: 133 in
- Diameter: 28 in
- Weight: 42.68 lbs
- Max Wattage: 40
- Bulb Type 1: Halogen
- Bulb Base 1: G9
- Bulb Included 1: No
- Bulb Included 2: Not Included
- Voltage: 120
- Total of Bulbs: 18
- Of Bulbs: 18
- CRI: 80
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: One year warranty against manufacturers defect
- Crystals: Clear
Additional information
| Weight | 47.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 28 × 25 in |