CWI LIGHTING CITYSCAPE 5 LT 13″ SATIN GOLD SCONCE 1247W13-5-602
  • Finish: Satin Gold
  • Collection: Cityscape
  • Width: 13 in
  • Height: 12 in
  • Extension: 7 in
  • Weight: 9 lbs
  • Max Wattage: 40
  • Bulb Type 1: Halogen
  • Bulb Base 1: G9
  • Bulb Included 1: No
  • Bulb Included 2: Not Included
  • Voltage: 120
  • Total of Bulbs: 5
  • Of Bulbs: 5
  • CRI: 80
  • Installation Location 1: Dry
  • Installation Location 2: Indoor
  • Certification: BACL
  • Manufacturer Warranty: One year warranty against manufacturers defect
  • Crystals: Clear
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: 1247W13-5-602 Categories: , Brand:
Add some urban glam to a dull area in your home with this Cityscape 5 Light Wall Sconce. Finished in satin gold, with zigzag motif, and decorative crystal prisms, this 12 inch tall wall light will offer an unexpected vibrance to any space. Switch up the atmosphere in your hallway, bedroom, or even bathroom by installing this luminous wall lamp.
Additional information
Weight 9 lbs
Dimensions 13 × 12 in