CWI LIGHTING CITYSCAPE 7 LT 24″ SATIN GOLD VANITY 1247W24-7-602
- Finish: Satin Gold
- Collection: Cityscape
- Width: 24 in
- Height: 12 in
- Extension: 6 in
- Weight: 11.7 lbs
- Max Wattage: 40
- Bulb Type 1: Halogen
- Bulb Base 1: G9
- Bulb Included 1: No
- Bulb Included 2: Not Included
- Voltage: 120
- Total of Bulbs: 7
- Of Bulbs: 7
- CRI: 80
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: One year warranty against manufacturers defect
- Crystals: Clear
Additional information
| Weight | 11.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 12 in |