SUNPAN GIA END TABLE 105014
Original price was: $1,410.$1,128Current price is: $1,128.
| Overall Dimensions | 23.00D x 23.75H in |
| Carton Weight | 53.00 lb |
| Net Weight | 35.00 lb |
| Material | Concrete / Glass |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| Material Finish | Clear / White |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 5mm Clear Tempered Glass |
Available on backorder
SUNPAN END TABLE 105014
Incorporate an air of understated elegance into your designs with this end table. A beautiful round glass top and white concrete shelf are supported by a brushed antique brass finished steel frame. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different. Variations in colour, texture, imperfections, surface scratches and non-structural hairline cracks are considered inherent and valued qualities of the material.
Additional information
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 23 × 23.75 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












