SUNPAN GIA COFFEE TABLE 105013
Original price was: $2,500.$2,000Current price is: $2,000.
| Overall Dimensions | 38.00D x 18.00H in |
| Carton Weight | 105.00 lb |
| Net Weight | 71.00 lb |
| Material | Concrete / Glass |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| Material Finish | Clear / White |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Clear Tempered Glass |
SUNPAN GIA COFFEE TABLE 105013
Incorporate an air of understated elegance into your designs with this coffee table. A beautiful round glass top and white concrete shelf are supported by a brushed antique brass finished steel frame. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different. Variations in colour, texture, imperfections, surface scratches and non-structural hairline cracks are considered inherent and valued qualities of the material.
Additional information
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |











