Sunpan Spruce Bar Cart Natural 108143
| Overall Dimensions | 38.25W x 17.50D x 31.75H in |
| Net Weight | 46.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Matte Black |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Brown |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | MDF / Oak Veneer / Light Weathered Finish |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Spruce Bar Cart Natural 108143
A mid-century modern bar cart that infuses rustic elements. Features wooden shelves with a weathered oak veneer. Completed with a matte black iron base with two front-wheels.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 38.25 × 31.75 in |












