Sunpan Durva Bar Cart Gold 111311
Original price was: $1,685.$1,348Current price is: $1,348.
| Overall Dimensions | 43.50W x 17.75D x 32.00H in |
| Net Weight | 70.00 lb |
| Material | Glass / Ratten |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Natural |
| Bulbs Included | No |
| Voltage | 120V |
| Certifications | c-UL-us |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 8mm Clear Tempered Glass |
9 in stock
Sunpan Durva Bar Cart Gold 111311
The Durva Bar Cart features a classic silhouette made from mixed materials. Clear tempered glass is placed on top of two natural rattan shelves to give the piece a relaxing coastal feel.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 43.5 × 32 in |













