Sunpan Sierra Armchair Taupe 108049
Original price was: $3,897.$2,200Current price is: $2,200.
| Overall Dimensions | 31.50W x 31.50D x 28.75H in |
| Arm Height | 28.75 in |
| Seat Height | 16.75 in |
| Seat Width | 21.75 in |
| Seat Depth | 24.00 in |
| Net Weight | 56.00 lb |
| Weight Capacity | 275 lb |
10 in stock
Sunpan Sierra Armchair Taupe 108049
A bold form defines this modern and structured armchair that is guaranteed to turn heads. Features an interior upholstered in meg taupe fabric and an exterior in textured porcini taupe faux leather. Completed with an antique bronze stainless steel frame. Coordinating sofa also available. Handle With Care: This design has been crafted with faux leather. Faux leather is manufactured to reflect the natural characteristics of leather; as such, colour variations, markings wrinkles, grooves, and light scratches are appreciated characteristics. No two pieces will be alike.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 28.75 in |













