Sunpan Nevaeh Lounge Chair Danny Amber 109585
Original price was: $1,870.$1,496Current price is: $1,496.
| Overall Dimensions | 33.75W x 31.00D x 28.50H in |
| Arm Height | 21.25 in |
| Seat Height | 17.75 in |
| Seat Width | 22.00 in |
| Seat Depth | 21.75 in |
| Net Weight | 46.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
Sunpan Nevaeh Lounge Chair Danny Amber 109585
Comfort and versatility meet mid-century style in this beautiful lounge chair. Features soft curves that give a nicely structured shape. Generously upholstered in our danny amber fabric.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 33.75 × 28.5 in |













