SUNPAN NAINI CONSOLE TABLE 111831
Original price was: $2,950.$2,360Current price is: $2,360.
| Overall Dimensions | 68.50W x 18.25D x 32.00H in |
| Carton Weight | 158.00 lb |
| Net Weight | 99.00 lb |
| Material | Iron |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Antique Brass |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Hammered Antique Brass Iron / Levelers |
SUNPAN NAINI CONSOLE TABLE 111831
The Naini Console Table captures the essence of handcrafted artistry with its textured hand-hammered look. Its minimalist frame, made from iron with an antique brass finish, will pair well with any interior space and features an extra shelf for bonus storage space.
Features & Benefits
- Table features a uniquely textured hand-hammered metal finish.
- Tabletop is 2.5 mm thick.
- Handcrafted by skilled artisans in India.
- Unique imperfections such as fissures, markings, and variations in colour and shape are appreciated characteristics of a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 68.5 × 32 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Rosso Console Table 109076
Original price was: $2,810.$2,248Current price is: $2,248. -
Sale!

SUNPAN Axle Console Table Marble Look – Black 111916
Original price was: $2,880.$2,304Current price is: $2,304. -
Sale!

SUNPAN ASTARA CONSOLE TABLE 111784
Original price was: $4,030.$3,224Current price is: $3,224.









