SUNPAN ASTARA CONSOLE TABLE 111784
Original price was: $4,030.$3,224Current price is: $3,224.
| Overall Dimensions | 55.00W x 17.75D x 30.50H in |
| Gross Weight | 180.00 lb |
| Net Weight | 166.00 lb |
| Material | Marble |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Brushed Antique Brass Base |
ARIZONA ASTARA CONSOLE TABLE 111784
The luxuriant materials of the Astara Console Table bring a mesmerizing feel that will transform any space. A beautiful cream marble table top paired with brushed antique gold stainless steel legs lend an appreciation for sophisticated modern style.
Features & Benefits
- Handcrafted by Indonesian artisans with beautiful cream marble sourced from local quarries.
- Frame is reinforced with mortise-and-tenon joinery for added strength and durability.
- Marble is polished to accentuate its natural characteristics and will not affect the quality or performance of the piece.
- Marble is a natural material. Unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations add to the organic beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 55 × 30.5 in |












