Sunpan Isidore Dining Chair Ernst Sandstone 110867
Original price was: $1,150.$920Current price is: $920.
| Overall Dimensions | 25.25W x 25.25D x 31.00H in |
| Arm Height | 28.5 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Width | 19.50 in |
| Seat Depth | 19.00 in |
| Net Weight | 25.00 lb |
| Weight Capacity | 280 lb |
Sunpan Isidore Dining Chair Ernst Sandstone 110867
Clean lines and contoured arches add style and structure to this contemporary dining chair. Features a curved backrest and open back for optimal comfort. Eye-catching from all angles. Fully upholstered in ernst sandstone fabric. Lounge chair version also available.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 25.25 × 31 in |













