SUNPAN Guinevere Coffee Table 111305
Original price was: $3,092.$2,474Current price is: $2,474.
| Overall Dimensions | 0.00W x 40.00D x 15.00H in |
| Net Weight | 124.00 lb |
| Material | Marble |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Crema Marble / Powder Coated Iron Base |
SUNPAN Guinevere Coffee Table 111305
The Guinevere Coffee Table will be the crowning centrepiece of any living space. Characterized by a curvy base handcrafted from powder-coated iron with an antique brass finish. A crema Italian marble tabletop brings out the warm tones in this piece. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 15 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












