Sunpan Alessia Coffee Table Gunmetal 103792
| Overall Dimensions | 0.00W x 41.75D x 17.75H in |
| Gross Weight | 207.00 lb |
| Net Weight | 162.00 lb |
| Material | Glass / Marble |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gunmetal |
| Material Finish | Gunmetal |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 16mm Caribou White Marble / 12mm Tempered Black Glass / Interchangeable Marble and Glass Tops |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Alessia Coffee Table Gunmetal 103792
Satisfy the rule of threes with this incredibly designed coffee table. The circular form is divided into three separate tiers and materials: white marble, gunmetal and black glass. A dramatic addition to living and lounge spaces. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.75 × 41.75 × 17.75 in |











