SUNPAN Frezco Coffee Table – Rectangular Light Oak 110590
| Overall Dimensions | 65.00W x 33.00D x 16.50H in |
| Net Weight | 117.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Black |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Wash |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Whitewash Finish / Adjustable Levelers |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Frezco Coffee Table - Rectangular Light Oak 110590
Minimalist in design, this rectangular coffee table offers an effortlessly modern appeal. Crafted from solid light oak wood with a whitewash finish. Also stocked in a square szie. Side table version also available. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 65 × 16.5 in |











