SUNPAN Frezco Side Table Light Oak 110167
| Overall Dimensions | 24.00W x 24.00D x 24.00H in |
| Net Weight | 66.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Black |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Wash |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Whitewash Finish / Adjustable Levelers |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Frezco Side Table Light Oak 110167
Minimalist in design, this square side table offers an effortlessly modern appeal. Crafted from solid light oak wood with a whitewash finish. Also available in grey mango wood. Coffee table version also available. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 66 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 24 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Frezco Coffee Table Light Oak 109597
Original price was: $3,655.$1,725Current price is: $1,725. -
Sale!

SUNPAN Frezco Side Table Grey 110166
Original price was: $1,460.$1,168Current price is: $1,168. -
Sale!

SUNPAN Frezco Coffee Table – Square Grey 110164
Original price was: $3,373.$2,698Current price is: $2,698.









