SUNPAN Creed Side Table Antique Gold 109689
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.
| Overall Dimensions | 17.50D x 18.50H in |
| Gross Weight | 34.00 lb |
| Material | Aluminum |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Antique Gold |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Antique Gold |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Etched Design |
SUNPAN Creed Side Table Antique Gold 109689
A captivating side table with an alluring antique gold finish. Features a hand-etched and hand-hammered top with a drum style base. This piece will add a contemporary flair to living, lounge and office spaces. Coordinating coffee table in small and large sizes also available. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.5 × 17.5 × 18.5 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Creed Coffee Table – Large 110097
Original price was: $4,320.$3,456Current price is: $3,456. -
Sale!

SUNPAN Creed Coffee Table – Small 109690
Original price was: $2,735.$2,188Current price is: $2,188. -
Sale!

SUNPAN 104349 CREED SIDE TABLE
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.








