SUNPAN Creed Coffee Table – Small 109690
Original price was: $2,735.$2,188Current price is: $2,188.
| Overall Dimensions | 34.25D x 15.00H in |
| Gross Weight | 56.00 lb |
| Material | Aluminum |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Antique Gold |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Antique Gold |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Etched Design |
SUNPAN Creed Coffee Table - Small 109690
A small, captivating coffee table with an alluring antique gold finish. Features a hand-etched and hand-hammered top with a drum style base. This piece will add a contemporary flair to living, lounge and office spaces. Also available in a large version, along with a coordinating side table. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.25 × 34.25 × 15 in |











