SUNPAN CORINA BAR TABLE 110859
Original price was: $4,030.$3,224Current price is: $3,224.
Color: Antique Brass
| Overall Dimensions | 68.00W x 36.00D x 40.00H in |
| Gross Weight | 240.00 lb |
| Net Weight | 193.00 lb |
| Material | Iron |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| Seating Qty | 4-6 |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Etched Top / Adjustable Leveler |
19 in stock
SUNPAN CORINA BAR TABLE 110859
Globally inspired with a modern design, the Corina Bar Table will accentuate any dining space. Handcrafted from iron with an antique brass finish. Features a square tabletop etched with an artisanal design. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. Due to the nature of handcraftsmanship, unique imperfections such as fissures, markings and variations in colour and shape are welcomed and appreciated characteristics for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 193 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 68 × 40 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |














