SUNPAN Carment End Table 105503
Original price was: $920.$736Current price is: $736.
| Overall Dimensions | 22.75W x 14.00D x 19.50H in |
| Net Weight | 33.00 lb |
| Material | Concrete |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | Grey |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Terrazzo |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Brushed Brass Steel Rod |
8 in stock
SUNPAN Carment End Table 105503
A truly unique end table. This design features a bold concrete base, a brushed brass steel rod and an oval terrazzo top. Terrazzo consists of chips of marble, quartz, granite and glass for a unique look; no two pieces are alike, and colours and/or patterns will vary. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different, with variations of grey hues that will enhance over time.
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 22.75 × 19.5 in |











