SUNPAN Calabasas Wall Mirror Rustic Oak 110175
Original price was: $900.$720Current price is: $720.
| Overall Dimensions | 36.00W x 1.50D x 40.00H in |
| Net Weight | 42.00 lb |
| Material | Mirror |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Natural |
| CARB Compliant | N/A |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Oak Wood Frame |
SUNPAN Calabasas Wall Mirror Rustic Oak 110175
Complete a modern loft with this sleek, minimalist wall mirror. Features a rustic oak wooden frame. Also available in a black powder coated iron frame and brushed brass iron frame. Mounting and anti-tip kit included. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 36 × 40 in |











