SUNPAN Ambretta Bookcase – Small Gold 108085
Original price was: $2,015.$1,612Current price is: $1,612.
| Overall Dimensions | 24.00W x 15.00D x 72.00H in |
| Net Weight | 79.00 lb |
| Material | Glass |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gold |
| Material Finish | Clear |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 10mm Clear Tempered Glass / Maximum Loading Weight for Each Shelf: 15lbs / Lacquer Finish / Powder Coated Rails / Mirror Bottom Shelf |
10 in stock
SUNPAN Ambretta Bookcase - Small Gold 108085
This small, modern bookcase will bring elegance and sophistication to home office, living, lounge spaces and more. Features four clear glass shelves and a mirrored bottom shelf for ample storage. The design also features a round edge frame in brushed gold stainless steel. Also available in a large version. Made in India: With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 79 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 24 × 72 in |











