SUNPAN Ambretta Coffee Table 108084
| Overall Dimensions | 44.00W x 24.00D x 18.25H in |
| Gross Weight | 131.00 lb |
| Material | Glass |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Black |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Smoked |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Ambretta Coffee Table 108084
This modern coffee table will bring elegance and sophistication to home office, living, lounge spaces and more. Features a smoked glass shelf with a brushed gold rail and a mirrored bottom shelf for ample storage. The design also features a round edge frame in black stainless steel. Coordinating bookcase and end table also available. Made in India: With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 44 × 18.25 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Ambretta Bookcase – Small – Black Smoke Grey 107075
Original price was: $1,960.$1,568Current price is: $1,568. -
Sale!

SUNPAN Ambretta Bookcase – Large – Gold / Clear 107074
Original price was: $2,810.$2,248Current price is: $2,248. -
Sale!

SUNPAN Ambretta End Table – Black Smoke Grey 107081








