FANIMATION WRAP 60″ Matte White FAN MAD8530MW-60
Finish
Matte white
Blade Span
60
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8530MW-60 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
60" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
36
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
200
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 60 × 60 in