FANIMATION WRAP 60″ FAN BLACK MAD8530BL-60
Finish
Black
Blade Span
60
Collection
Wrap Custom
Location Rating
Damp
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8530BL-60 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
60" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
36
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
200
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 60 × 60 in