FANIMATION TriAire 84″ FAN Matte Greige MAD8515GRW-84
Finish
Matte greige
Blade Span
84
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8515GRW-84 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
84" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
30
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
342
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 84 × 84 in