FANIMATION TriAire 84″ Dark Bronze FAN MAD8515DZW-84
Finish
Dark bronze
Blade Span
84
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8515DZW-84 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
84" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
30
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
342
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 84 × 84 in