DVI LIGHTING VALOUR ROAD 17.5 LT PENDANT EBONY DVP49053EB-OP
Original price was: $375.$300Current price is: $300.
| Product Length / Diameter | 17.5 inches | 444.5 mm |
| Product Width | N/A inches | N/A mm |
| Product Depth | N/A inches | N/A mm |
| Product Height | 22.75 inches | 577.85 mm |
| Minimum Product Height | 25.25 inches | 641.35 mm |
| Maximum Product Height | 37.75 inches | 958.85 mm |
| Canopy Length / Diameter | 4.75 inches | 120.65 mm |
| Canopy Width | N/A inches | N/A mm |
| Canopy Thickness | N/A inches | N/A mm |
| Orientation of Light Source | Down |
| Number of Sockets | 1 |
| Total Wattage (W) | 40W |
| Wattage of Individual Bulb Socket (W) | 40W |
| Voltage (V) | 120V |
| Lamping Confinement | Fully Enclosed |
| Socket Type | Medium Base |
| Recommended Bulb | |
| Bulbs Included | Bulb Not Included |
DVI LIGHTING VALOUR ROAD 17.5 LT PENDANT EBONY DVP49053EB-OP
Illuminate your space with the captivating charm of the Valour Road Pendant. This wall-mounted vanity boasts a brass finish and half opal glass, casting a warm and inviting glow.
| Family | Valour Road |
| Product Class | Ceiling |
| Product Subclass | Pendant |
| Room Category | Living Spaces |
Additional information
| Dimensions | 17.5 × 22.75 in |
|---|---|
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |
You may also like…
-
Sale!

DVI LIGHTING VALOUR ROAD SCONCE EBONY DVP49001EB-OP
Original price was: $165.$132Current price is: $132. -
Sale!

DVI LIGHTING VALOUR ROAD LINEAR EBONY DVP49002EB-OP
Original price was: $750.$600Current price is: $600. -
Sale!

DVI LIGHTING VALOUR ROAD 13″ PENDANT EBONY DVP49020EB-OP
Original price was: $315.$252Current price is: $252.






