DVI LIGHTING VALOUR ROAD 13″ PENDANT EBONY DVP49020EB-OP
Original price was: $315.$252Current price is: $252.
| Product Length / Diameter | 13 inches | 330.2 mm |
| Product Width | N/A inches | N/A mm |
| Product Depth | N/A inches | N/A mm |
| Product Height | 16.75 inches | 425.45 mm |
| Minimum Product Height | 21.25 inches | 539.75 mm |
| Maximum Product Height | 61.25 inches | 1555.75 mm |
| Canopy Length / Diameter | 4.75 inches | 120.65 mm |
| Canopy Width | N/A inches | N/A mm |
| Canopy Thickness | N/A inches | N/A mm |
| Orientation of Light Source | Down |
| Number of Sockets | 1 |
| Total Wattage (W) | 40W |
| Wattage of Individual Bulb Socket (W) | 40W |
| Voltage (V) | 120V |
| Lamping Confinement | Fully Enclosed |
| Socket Type | Medium Base |
| Recommended Bulb | |
| Bulbs Included | Bulb Not Included |
DVI LIGHTING VALOUR ROAD 13" PENDANT EBONY DVP49020EB-OP
| Family | Valour Road |
| Product Class | Ceiling |
| Product Subclass | Pendant |
| Room Category | Living Spaces |
Additional information
| Dimensions | 13 × 13 × 16.75 in |
|---|---|
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |








