CWI LIGHTING CURVA LED 38″ CHANDELIER BLACK 1725P38-6-101
Curva Integrated LED 38in Black Chandelier with Handcrafted Glass
- Width: 38 in
- Height: 48 in
- Maximum Height: 168 in
- Length: 38 in
- Weight: 38.5 lbs
- Glass: Artisanal Glass
- Max Wattage: 35
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 90
- Lumens: 5252
- Colour Temp: 2700K to 5000K
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Additional information
| Weight | 38.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 48 in |