CWI LIGHTING CURVA LED 22″ CHANDELIER BLACK 1725P22-2-101
Curva Integrated LED 22in Black Chandelier with Handcrafted Glass
- Width: 22 in
- Height: 32 in
- Maximum Height: 152 in
- Length: 4.5 in
- Weight: 15.5 lbs
- Glass: Artisanal Glass
- Max Wattage: 16
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 90
- Lumens: 5252
- Colour Temp: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Additional information
| Weight | 15.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 22 × 32 in |