CWI LIGHTING CURVA LED 19″ WALL LIGHT BLACK 1725W19-1-101-A
Curva Integrated LED 19in Sand Black Indoor-Outdoor Wall Light with Handcrafted Glass
- Width: 4.7 in
- Height: 19 in
- Extension: 4.5 in
- Weight: 6.2 lbs
- Glass: Artisanal Glass
- Max Wattage: 8
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 90
- Lumens: 5460
- Colour Temp: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
- Installation Location 1: Wet
- Installation Location 2: Indoor / Outdoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Out of stock
Email when stock available
Additional information
| Weight | 6.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 19 in |