Sunpan Dezirae Barstool – Antique Brass 111052
Original price was: $1,600.$1,100Current price is: $1,100.
| Overall Dimensions | 20.00W x 20.00D x 41.00H in |
| Seat Height | 29.75 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 18.00 in |
| Net Weight | 30.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
8 in stock
Sunpan Dezirae Barstool - Antique Brass 111052
The Dezirae Barstool features a sleek profile with a strong curved back for a stylish design that will fit into any dining space. The legs and headrest are beautifully crafted from antique brass textured powder-coated iron. A charcoal leather seat adds an alluring contrast to round out the look. Handle with Care: This design has been crafted with 100% genuine leather. Leather is a natural material; as such, colour variations, markings, wrinkles, grooves and light scratches are acceptable and appreciated characteristics. No two pieces are alike.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 41 in |














