Sunpan Dezirae Counter Stool – Antique Brass 111047
Original price was: $1,600.$1,280Current price is: $1,280.
| Overall Dimensions | 20.00W x 20.50D x 37.00H in |
| Seat Height | 26 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 18.00 in |
| Carton Weight | 46.00 lb |
| Net Weight | 29.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
Out of stock
Email when stock available
Sunpan Dezirae Counter Stool - Antique Brass 111047
The Dezirae Counter Stool features a sleek profile with a strong curved back for a stylish design that will fit into any dining space. The legs and headrest are beautifully crafted from antique brass textured powder-coated iron. A charcoal leather seat adds an alluring contrast to round out the look. Handle with Care: This design has been crafted with 100% genuine leather. Leather is a natural material; as such, colour variations, markings, wrinkles, grooves and light scratches are acceptable and appreciated characteristics. No two pieces are alike.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 37 in |














