SUNPAN Weldrick Dresser Cream 110815
| Overall Dimensions | 58.00W x 18.00D x 34.25H in |
| Net Weight | 166.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Black / Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Designed by | Stacy Tao |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | MDF / Acacia Veneer / Finished Back /Soft Closing Drawers / Powder Coated Iron Handles / Anti-tipping kit included |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Weldrick Dresser Cream 110815
Make a statement with this stylish dresser that exudes prestige. Features oyster acacia wood veneer with seven soft closing drawers. Completed with black and antique brass iron handles with coordinating base.
Additional information
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 58 × 34.25 in |













