SUNPAN Greco Sideboard Gauntlet Grey 110781
Original price was: $4,217.$3,600Current price is: $3,600.
| Overall Dimensions | 86.75W x 17.75D x 31.25H in |
| Net Weight | 223.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Rustic Bronze |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Grey |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Oak Veneer / MDF / Push-to-Open System / Adjustable Shelving Inside Cabinets / Anti-Tipping Kit Included |
Color: Gauntlet Grey
8 in stock
SUNPAN Greco Sideboard Gauntlet Grey 110781
A refreshing take on Scandinavian design, this sideboard is a great addition to any dining or living space. Features a coveted light wash oak wood frame with visible graining and complementing straight and curved edge cabinet fronts. Pairs well with the Arezza dining table. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 223 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 86.75 × 31.25 in |














