SUNPAN Xavier Coffee Table – Rectangular Antique Brass 109186
| Overall Dimensions | 51.25W x 27.50D x 16.00H in |
| Gross Weight | 139.00 lb |
| Material | Glass |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Antique Brass |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Clear |
| Designed by | Morten Georgsen |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 12mm Clear Tempered Glass / Powder Coated Stainless Steel |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Xavier Coffee Table - Rectangular Antique Brass 109186
A sleek and modern rectangular coffee table. Made with a tempered glass top and bottom shelf perfect for displaying decor and accents. Finished with an antique brass stainless steel frame. Also available in a rsquare shape, along with coordinating end table.
Additional information
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 51.25 × 16 in |











