SUNPAN Kayden Nightstand 107821
Original price was: $2,530.$2,024Current price is: $2,024.
| Overall Dimensions | 24.00W x 18.00D x 23.25H in |
| Gross Weight | 77.00 lb |
| Material | Bonded Leather |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Natural |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Acacia Wood / Acacia Veneer / Shagreen Embossed Finish / Antique Brass Stainelss Steel Handles / Soft Closing Drawer / Adjustable Leveler |
SUNPAN Kayden Nightstand 107821
A classic nightstand that offers a timeless and classic look with its soft, rounded edges. Crafted from light wash acacia wood with two drawers wrapped in oyster shagreen bonded leather. Completed with antique brass metal hardware.
Additional information
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 24 × 23.25 in |











