SUNPAN Kayden Media Console And Cabinet 107820
| Overall Dimensions | 72.00W x 18.00D x 23.25H in |
| Gross Weight | 183.00 lb |
| Material | Bonded Leather |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Natural |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Acacia Wood / Acacia Veneer / Shagreen Embossed Finish / Antique Brass Stainless Steel Handles / Soft Closing Doors / Adjustable Leveler |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Kayden Media Console And Cabinet 107820
A classic media console and cabinet that offers a timeless and classic look with its soft, rounded edges. Crafted from light wash acacia wood with two cabinets wrapped in oyster shagreen bonded leather. Completed with antique brass metal hardware.
Additional information
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 23.25 in |












