SUNPAN DHARKAN SIDEBOARD 111817
Original price was: $5,060.$4,048Current price is: $4,048.
| Overall Dimensions | 71.75W x 18.00D x 27.00H in |
| Carton Weight | 229.00 lb |
| Net Weight | 208.00 lb |
| Material | Aluminum / Iron |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| Material Finish | Black |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Textured Aluminum Plated Doors / Soft Closing Doors / Cord Management Opening / Leveler / Anti-Tipping Kit Included |
SUNPAN DHARKAN SIDEBOARD 111817
With stunning groves and cutting-edge artisan details, all eyes are on the Dharkan Sideboard. Masterfully crafted from iron with aluminum plated doors, this sideboard is sure to be a piece that visitors talk about for years to come.
Features & Benefits
- Two cord management holes allow for use as a media console.
- Two interior shelves allow for generous amount of storage.
- Handcrafted by skilled artisans in India.
- Unique imperfections such as fissures, markings, and variations in colour and shape are appreciated characteristics of a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 208 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 71.75 × 27 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |













