SUNPAN CATALDI SIDEBOARD 111837
Original price was: $5,470.$4,376Current price is: $4,376.
| Overall Dimensions | 77.00W x 19.50D x 31.00H in |
| Gross Weight | 374.00 lb |
| Net Weight | 285.00 lb |
| Material | Marble / Faux Leather / Wood |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Brushed Gold |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cappuccino |
| Designed by | Georgsen |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 30mm Matt Hyatt Red Marble Top / Brushed Gold Acrylic Stainless Steel Handle / Taupe Faux Leather Doors / Adjustable Shelves |
6 in stock
SUNPAN CATALDI SIDEBOARD 111837
The Cataldi Sideboard defines modern elegance. Luxuriously crafted with a cappuccino marble top, taupe faux leather-wrapped doors and a brushed gold stainless steel base, this piece exudes refined style through its stunning mix of textures and finishes.
Features & Benefits
- Adjustable interior shelves provide generous storage space.
- Finished back.
- Cream marble top is polished to accentuate natural characteristics.
- Marble is a natural material. Unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations add to the organic beauty of each piece.
- Faux leather is produced to reflect the natural characteristics of leather.
- Colour variations, markings, wrinkles, grooves, and light scratches are appreciated characteristics of faux leather. No two pieces are alike.
Additional information
| Weight | 285 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 77 × 31 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |













