SUNPAN MARRIS BARSTOOL COGNAC 111155
Original price was: $1,640.$1,312Current price is: $1,312.
| Overall Dimensions | 23.75W x 22.00D x 42.00H in |
| Arm Height | 40 in |
| Seat Height | 30 in |
| Seat Width | 17.00 in |
| Seat Depth | 18.00 in |
| Net Weight | 27.00 lb |
| Weight Capacity | 280 lb |
SUNPAN MARRIS BARSTOOL COGNAC 111155
Uniting the beauty of sleek modern design with timeless elegance, the Marris Barstool is a great addition to any dining space. Stocked in smooth milliken cognac faux leather and completed with a cantilever frame in a gunmetal stainless steel finish. Handle With Care: This design has been crafted with faux leather. Faux leather is manufactured to reflect the natural characteristics of leather; as such, colour variations, markings, wrinkles, grooves, and light scratches are appreciated characteristics. No two pieces will be alike. Visit our Product Care page for more information on how to ensure the lasting beauty of this piece.
Additional information
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 23.75 × 42 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












