SUNPAN BOISE NESTING COFFEE TABLES SET OF TWO 111513
Original price was: $4,605.$3,684Current price is: $3,684.
|
\Overall Dimensions |
54.25W x 61.00D x 17.25H in |
| Gross Weight | 163.00 lb |
| Net Weight | 143.00 lb |
| Material | Iron |
| Shape | Other |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Bronze |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | High Table Measures: 57W x 34D x 17H in / Low Table Measures: 45W x 34D x 15H in |
Color: Antique Bronze
Available on backorder
SUNPAN BOISE NESTING COFFEE TABLES SET OF TWO 111513
Free-flowing curves give the Boise Nesting Coffee Tables fluid silhouettes that create the perfect accent in any living space. Crafted from aluminum with antique brass and antique bronze finishes. These versatile tables can be nested together or arranged separately, offering flexibility and style.
- Table top is crafted with a brushed aluminum finish in antique brass.
- Table base is crafted with a matte aluminum finish in antique bronze.
- Handcrafted by skilled artisans in India.
- Unique imperfections such as fissures, markings, and variations in colour and shape are appreciated characteristics of a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 54.25 × 17.25 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |











