Sunpan Virgo Sofa Metropolis Blue 105489
| Overall Dimensions | 86.75W x 36.25D x 32.00H in |
| Arm Height | 24 in |
| Seat Height | 16 in |
| Seat Width | 70.75 in |
| Seat Depth | 22.00 in |
| Net Weight | 97.00 lb |
| Weight Capacity | 500 lb |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Virgo Sofa Metropolis Blue 105489
This sofa is designed with comfort and style. Features a sleek silhouette and black finished steel feet for a timeless look. Stocked in polo club kohl grey and club stone performance fabric, or metropolis blue fabric. Performance fabric is moisture repellent, stain resistant and easy to clean. Matching armchair completes the space.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.25 × 86.75 × 32 in |












