Sunpan Thales Nightstand Grey 110932
| Overall Dimensions | 36.00W x 18.00D x 28.00H in |
| Net Weight | 82.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Grey |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Grey |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Acacia Wood |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Thales Nightstand Grey 110932
Constructed from solid grey acacia wood, the Thales Nightstand is a celebration of modern geometric shapes. The design features a simple silhouette that will complement any bedroom space. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 36 × 28 in |












